Fatih E. Bahadır hoca bir süre önce Instagram’da bir seri başlattı. Okuduğu kitapların yazarlarını @FatihinKitapligi kanalına konuk ediyor ve onlarla kitapları hakkında konuşuyor. Fatih Hoca ile uzun yıllardır “dijital” ortamdan tanışıyoruz. Kendisi Kütahya’da İngilizce öğretmenliği yapıyor. Ancak teknolojiyi de çok yakından takip ediyor. Tanışmamız da bu vesile ile oldu. Birbirimize kitaplar gönderdik.

@FatihinKitapligi kanalı vasıtasıyla, yine dijital ortamda da olsa, yüzyüze gelme, sesimizi duyma ve muhabbet etme imkanı bulduk. Kendisi benim Dijital Racon adlı kitabımdan bazı kavramları tespit etmiş. Onlar üzerinde koyu bir sohbete daldık.

Dijital Racon bir tür sözlük formatında. Şimdiye dek yayınlanmış makalelerimde bir vesile ile icat ettiğim metaforik, analoji kıvamındaki kimi dijital (hayali) kavramları tanımlıyor. Örnek mi? Dijital Av, Dijital Mızrak, Dijital Dua, Dijital Kapı, J-Tipi Büyüme, Dijital Ahır, Dijital Çikolata, Digito Ergo Sum, Hamformasyon, Dijital Ayıp! Böyle uzayıp gidiyor…

Yer: Instagram @FatihinKitapligi

Tarih: 14 Ağustos 2020